sie
2013

Praca za granicą w rolnictwie i budownictwie od zaraz

Wiele osób zadawało mi pytania o pracę za granicą stąd postanowiłem napisać dość ciekawy i dość obszerny artykuł o pracy za granicą. A jako że większość osób była zainteresowana konkretnie pracą za granicą w rolnictwie i pracą za granica w budownictwie, temu zagadnieniu będzie poświęcony właśnie ten temat.

 

Dlaczego praca w rolnictwie i budownictwie ciekawi tak wiele osób? Otóż z prostego powodu są to dwa najpopularniejsze sektory jakimi interesują się Polacy za granicami jako potencjalni pracownicy. To właśnie w budownictwie i w rolnictwie jesteśmy najczęściej zatrudniani – jeśli mowa o pracownikach fizycznych za granicą. Trzecim sektorem jest jeszcze produkcja – przetwórstwo za granicą – ale nie jest to aż tak popularny temat.

 

Praca w rolnictwiePraca w budownictwie to oczywiście banał i każdy wie o co chodzi, po prostu o pracę w budowlance – możemy tutaj liczyć na zatrudnienie w firmie, bądź co jest ostatnio popularne – możemy skompletować swoją ekipę budowlaną i ruszać na podbój zagranicy! Mając swoją ekipę budowlaną możemy liczyć na lepszą  dużo pracę i jesteśmy jak to się mówi sami sobie panem – no ale wymaga to od nas dużo większego zaangażowania w postaci takiej, iż musimy sobie sami tą pracę znaleźć, to znaczy sami sobie szukać klientów na te prace budowlano-remontowe.

 

Na drugim z kolei biegunie mamy pracę za granicą w rolnictwie i to chyba jest najpopularniejszy sektor w jakim pracują Polacy za granicą. Akurat tutaj w pracy za granicą w rolnictwie polscy pracownicy są bardzo cenieni wśród zagranicznych pracodawców i wręcz ochoczo zatrudniani przy różnych pracach w rolnictwie. Dlaczego Polacy są tak cenieni w pracy w rolnictwie za granicą? Ano dlatego, iż Polacy będąc za granicą pracują dużo ciężej, dużo wytrwalej, dużo dłużej i są gotowi na dużo więcej poświęceń niż miejscowi pracownicy.

 

A do jakich konkretnie prac Polacy się zatrudniają? Chodzi tutaj głownie o prace przy zbiorach, czyli głownie zbiorach owocow i warzyw. Zbierają takie owoce jak truskawki, jabłka, śliwki, pomarancze, winogrona, oraz warzywa takie między innymi jak na przykład ogórki, pomidory i słynne już zbiory szparagów! W tych ostatnich Polacy są po prostu najlepsi i nie mają sobie równych. Pracując przy szparagach w Niemczech Polacy są najchętniej zatrudnianą narodowością.

 

Oprócz samych zbiorów Polacy pracują także przy kwiatach, hodowli i uprawie kwiatów, ale także w licznych szkółkach drzew i krzewów zarówno ozdobnych jak i owocowych. Oprócz tego pracują także na zwykłych farmach i zajmują się tam praktycznie wszystkim tym co jest do roboty na farmie.

 

Zatem jak widać Polacy za granicą naprawdę bardzo dobrze sobie radzą. Jeśli chodzi o prace w rolnictwie to polscy pracownicy to chyba najbardziej liczna grupa pracowników zagranicznych.

 

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Niemczech możesz poczytać więcej o pracy w Niemczech w artykułach:

lub też poszukać sobie ofert pracy za granica w budownictwie lub rolnictwie. – Jak widać jest sporo materiału do poczytania – jeśli zatem szukasz na poważnie tego typu pracy już teraz się tym zajmij.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>