sie
2013

Praca dodatkowa czy chałupnicza

W artykule postaramy się znaleźć i wyjaśnić różnice jakie są pomiędzy pracą dodatkową a pracą chałupniczą, bo te dwa tematy wydają  się być mylonymi przez wielu użytkowników dzisiejszego internetu, a stąd też biorą się późniejsze rozczarowania. A więc do rzeczy, czym różni się i co to jest praca dodatkowa, a praca chałupnicza? Otóż praca chałupnicza to praca wykonywana chałupniczo czyli innymi słowy praca wykonywana w domu.

Praca dodatkowa natomiast to praca wykonywana niekoniecznie w domu, może to być praca wykonywana w domu, ale może to być praca wykonywana normalnie na miejscu pracy u pracodawcy, ale jej charakter ma po prostu charakter pracy dodatkowej, czyli pracy wykonywanej w czasie dodatkowym, czyli nie pełnym wymiarze godzin.

Dobrze a teraz napiszmy sobie jakie są rodzaje pracy chałupniczej. Otóż praca chałupnicza to głownie różnego rodzaju prace typu wykonywanie rękodzieła, prace typu składanie długopisów, torebek, saszetek, klamerek i innych rzeczy.

Praca dodatkowa z kolei to praca zarówno praca wykonywana w domu jak i praca wykonywana w normalnym miejscu pracy. Praca dodatkowa to może być przykładowo praca w ochronie, praca jako ochroniarz, ale także i praca jako merchandiser, praca jako wymieniacz listew w marketach i tego typu prace, ale może to być również praca przy tworzeniu tekstów na potrzeby internetu, przepisywaniu tekstów, czy wprowadzaniu danych, a także inne rodzaje prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>