sie
2013

Praca sezonowa w Norwegii

Praca za granicą po ponad 10 latach, no może nie ponad, bo od 2004 roku, czyli można powiedzieć prawie 10 latach, po tak długim czasie praca za granicą w dalszym ciągu budzi ogromne zainteresowanie. Praca za granicą jest obecnie kojarzona najbardziej chyba z pracą sezonową. Pracy za granicą szukają bardzo często chociażby studenci chcący sobie dorobić w czasie wakacji.

norwegiNa przestrzeni tych 10 lat zmieniło się bardzo dużo, głównie chodzi o kierunki wyjazdów Polaków za granicę, pamiętamy, że swego czasu najpopularniejsza była praca w Anglii i wraz z otworzeniem granic europejskich Polacy ruszyli tłumnie szturmować ten właśnie kraj. Ale była to raczej emigracja na stałe a nie sezonowa. A z drugiej strony szybko się znudziła Anglia, no może nie tyle co znudziła ile się nasycił tamtejszy rynek pracy nasycił się Polakami i brak był pracy dla Polaków.

Zaraz po Anglii krajem do którego Polacy emigrowali, tu już głównie były to prace sezonowe, są to oczywiście Niemcy – tak zwane saksy! TO tu wyjeżdża mnóstwo Polakow właśnie głownie do prac sezonowych w sezonie od marca do praktycznie października.

Dalej kolejnym krajem jest Holandia – Holandia także kraj do prac sezonowych, ale warunki są tu dosyć ciężkie niestety jest to praca głównie szklarniowa.

Ale dziw bierze – że tak mało ludzi interesowało się i interesuje nadal pracą w Norwegii! Jest to bardzo dziwne  z uwagi na fakt, iż Norwegia to jeden z najbogatszych krajów na świcie, a co za tym idzie życie i praca tutaj w Norwegii należy do jednej z najlepszych i najlepiej płatnych. Aby zobaczyć jak to wygląda finansowo zapraszam do obejrzenia serwisu zawierającego tego typu oferty pracy – http://praca.owi.pl/za-granica/w-europie/w-norwegii – szybko się przekonasz że stawki w Norwegii odbiegają od średnich europejskich. W kolejnych artykułach opiszę jak się odnaleźć na norweskim rynku pracy i jak szukać tutaj pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>