lip
2013

Praca sezonowa fakty i mity

Jako że mamy lato i sezon prac sezonowych mamy w pełni, a co za tym idzie mnóstwo ludzi jest zainteresowanych pracą sezonową postaram się napisać tematyczny artykuł na temat właśnie pracy sezonowej. W artykule obalimy fakty i mity o pracy sezonowej. Myslę że artykuł zainteresuje wiele osób, zarówno już zatrudnionych w pracy sezonowej, jak i tych myślących dopiero o niej na przyszłość.

Mit numer 1

Praca sezonowa jest dostępna tylko w miesiącach letnich, jest to oczywiście kłamstwo z uwagi na to, iż praca sezonowa zaczyna się wczesną wiosną a kończy praktycznie późną jesienią.

Mit numer 2

Pracując jako pracownik sezonowy możemy pracować tylko na czarno. Oczywiśce jest to kłamstwo bo to tylko od nas zależy czy będziemy zatrudnieni w pełni legalnie dzięki czemu będziemy mieli również jakies prawa pracownicze, czy też będziemy pracować na czarno i bez praw.

Mit numer 3

Jak praca sezonowa to tylko za granicą. To także kłamstwo, oczywiście praca sezonowa za granicą może być bardziej intratną formą zarobkowania, ale to nie prawda że praca sezonowa dotyczy tylko pracy za granica bo w Polsce także możemy z powodzeniem sobie zarobkować.

Mit numer 4

Praca sezonowa tylko pracą dodatkową – to jest także kłamstwo! Wiele osob pracuje sezonowo przez praktycznie cały rok, wtedy taka praca sezonowa traci w sumie swoją nazwę bo jest pracą pełnoetatową i nie dodatkową. Zobacz dzisiejsze oferty pracy sezonowej w serwisach ogłoszeniowych, aby się przekonać.

Szukasz pracy sezonowej? Szukaj skutecznie – www.praca.owi.pl/dodatkowa/sezonowa/ w tego typu serwisach ogłoszeniowych możemy sprawdzić jakie prace sezonowe w danym czasie są oferowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>